17 Luty 2017

Konferencje, na których będziemy w 2017

spotkania

Autor: admin

Konferencje, na których będziemy w 2017

Rok 2017 już dawno się rozpoczął, pora podsumować nasze plany konferencyjne w bieżącym roku. Może i Ty wybierzesz coś dla siebie?

Zimowisko Linuksowe

Konferencja nie do końca związana z samym językiem PHP. Jej przewagą jest klimat, mała liczba uczestników (~ 100) dzięki czemu z każdym można być na przysłowiowe „Ty” i bez problemu porozmawiać o technicznych aspektach rozwiązań w Linuksie czy sieciach komputerowych.
Zimowisko główny nacisk kładzie oczywiście na Linuksa, ale na wykładach corocznie można posłuchać nie tylko o nowinkach ze świata pingwina, ale też o sposobach rozwiązywania problemów z dużym ruchem na stronie, w serwerowni, czy ciekawym oprogramowaniu z którego korzysta się w firmach IT.
Chyba jedna z nielicznych konferencji, która trzyma równy poziom (zdarzają się raptem 2-3 prelekcje niskich lotów w ciągu 3 dni).

Termin: 3-5 marca 2017
Miejsce: CKU Puck
WWW: Zimowisko Linuksowe

4Developers

Jednodniowa konferencja, chciałoby się powiedzieć: mini. Ale nic z tych rzeczy, corocznie podczas 4Developers w Warszawie jest ponad 10 równoległych ścieżek tematycznych, a liczba uczestników przekracza 1000 osób.
A jakich ścieżek można się spodziewać? Java, .Net, PHP, Application Architectures, Mobile, Security. Poziom na poszczególnych ścieżkach jest różny. Ale dzięki równoległym ścieżkom można ten problem łatwo naprawić.

Termin: 3 kwietnia 2017
Miejsce: Sangate Airport Hotel, Warszawa
WWW: Festiwal 4Developers

PHP Serbia

Grupa miłośników PHP w Belgradzie ma się bardzo dobrze od kilku lat. Ale dopiero w 2016 roku powstała regularna konferencja PHP Serbia, do tego w pełni po angielsku. Wcześniej były to bardziej lokalne meetupy całodniowe (SOLIDay, PHP T-Day, Code Day) niż konferencja pełną parą.
W tym roku będzie 2. edycja w nowym formacie (pełne 2 dni) patrząc przez pryzmat zeszłorocznych relacji w mediach społecznościowych zapowiada się bardzo dobrze, a wręcz najlepiej w Europie. Zatem do zobaczenia w Belgradzie.

Termin: 27-28 maja 2017
Miejsce: Belgrad, Serbia
WWW: PHP Srbija Conference 2017

PHP CE (dawniej PHPCon Poland)

Wielka niewiadoma w tym roku. Pod koniec konferencji PHPCon Poland 2016 organizatorzy ogłosili, że łączą się z PHP Brno i będą organizować razem konferencje pod nazwą PHP CE.
Zeszłoroczna konferencja (2016) poprawiła poziom merytoryki w porównaniu z zeszłymi latami dlatego mamy nadzieję, że pod nową nazwą będzie równie dobrze jak w 2016 roku, jak nie lepiej.
PHPCon Poland była największą konferencją w tej części Europy poświęconą w całości PHP.

Termin: jesień 2017
Miejsce: Hotel Ossa, Rawa Mazowiecka
WWW: (brak)

 

Do zobaczenia!

W celu poprawy jakości naszych usług używamy ciasteczek.

Możesz je zablokować poprzez zmianę ustawień przeglądarki.